Про школу

Головна » Про школу   


 Сторінки історії

       У 1862 році в селі Зозулинці діяла однокласна парафіяльна школа, в якій навчалася невелика кількість учнів. Вчилися лише хлопчики. Ця школа знаходилася в шкільному садку , який згодом дістав назву «шкільний». Через деякий час приміщення школи перенесли в центр села. Вона складалася з двох кімнат. На початку ХХ ст. учні здобували знання за двокласне училище.
       Зозулинецьку школу сільського господарства і домоведення, започатковану  дружиною генерал-майора Марією Миколаївною Маріуц, уродженою Гриневою і матір’ю її, вдовою генерал-майора Ганною Іванівною Червоною в маєтку останньої «Зозулинці Червоні» Самгородоцької волості Бердичівського повіту Київської губернії ,в 17 верстах від ст. Козятин Південно-Західної залізниці, було відкрито 31 березня 1888 року, а реформовано – 1897.
        У роки радянської влади в селі діяла чотирьохрічна школа. А в 1930 році була організована Школа Колгоспної Молоді  (ШКМ) , денна і вечірня. В денній школі навчалася не тільки молодь села а й навколишніх сіл. Вони здобували знання за 7 класів. Перший випуск цієї школи був у 1934 році.
        У 1984 році було побудоване нове приміщення школи. 1 вересня 1985 року нова школа гостинно відкрила двері для своїх учнів.